Menu
Gabinet Psychoterapii Lepsze Życie

Terapia par

Relacja z osobą najbliższą może być fascynująca i stanowić oparcie, ale może też rodzić frustracje na skutek niezrozumienia i zawiedzionych oczekiwań.
Żal, zazdrość, obwinianie czy nieumiejętność słuchania się to najczęstsze powody, przez które ludzie oddalają się od siebie. Zaczynają żyć w dwóch odrębnych światach, które z czasem mają ze sobą coraz mniej wspólnego.
Narastające osamotnienie, poczucie krzywdy i wypalenie powodują coraz częstsze konflikty i nieporozumienia.
Kolejne nieudane próby składania związku mogą zniechęcać jeszcze bardziej i utwierdzać w przekonaniu, że nie warto.

Terapia par polega na odbudowaniu więzi między ludźmi. Tylko czysta i jasna relacja jest gwarancją zdrowego i rozwijającego związku.
Jeśli Wasz związek cierpi z powodu nadużywania alkoholu, narkotyków czy hazardu złudnym jest oczekiwać, że sytuacja poprawi się wraz z zaniechaniem tych czynności. Wiele par rozpada się w okresie dwóch lat od rozpoczęcia abstynencji. Problem tkwi dużo głębiej i często sięga nieświadomych reakcji jednego lub obojga z partnerów. Zdrową relację można stworzyć jedynie wówczas, kiedy ma się zdrowy kontakt z samym sobą.
Wyniesiony z rodzinnego domu bagaż w postaci doświadczeń, wzorców związku i przekonań silnie wpływa na relację, którą TWORZYCIE OBOJE TERAZ! Być może zupełnie nieświadomie robicie coś, co zamiast Wam pomagać niszczy Waszą więź. Psychoterapia polega na wychwyceniu tych działań, ich modyfikacji czy zastąpieniu nowymi.

Pomogę Wam odkryć siebie na nowo, stworzyć atmosferę bliskości i zaufania. Psychoterapia par dąży do nowej jakości tej relacji. W niestabilnym związku wiele jest niedomówień a potrzeby i uczucia pozostają nienazwane co w konsekwencji prowadzi do rozczarowań, narastającej złości i frustracji.

Wizyta u psychoterapeuty wyposaża w większą świadomość, umiejętności wyrażania siebie w sposób bezpieczny i stanowiący możliwość zbliżenia się do siebie. Dotyczy to także takiego uczucia jak złość. Konflikty w związku są czymś normalnym – w procesie psychoterapii możecie nauczyć się jak je rozwiązywać w konstruktywny sposób dla Waszego związku.
Psychoterapia Par może ubogacić Wasz Związek, ale też każdego z Was osobno.
Jeśli chcielibyście przyjrzeć się Waszej Relacji i nad nią popracować zapraszam.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij